Esimesel kursusel omandatakse keevitus- ja metallitööde alusteadmised ning teisel kursusel spetsialiseerutakse keevitaja või koostelukksepa või CNC metallilõikepingi operaatori eriala omandamiseks.
Keevitaja valmistab detaile/kooste, kasutades erinevaid keevitusseadmeid, lähtudes tööjoonisest, detaili/koostu töötlemistehnoloogiatest, tööprotsessidest, töövahenditest ja töödeldavatest materjalidest
Koostelukksepp koostab erineva keerukusastmega koostusid. Koostelukksepa põhilised tööülesanded on toorikute ettevalmistamine, detailide mõõtmine, märkimine, töötlemine, puhastamine ning koostude koostamine ja reguleerimine. Koostelukksepa töö eeldab jooniste lugemise oskust, masinaehitustehnoloogia ja kasutatavate materjalide tundmist.
CNC metallilõikepinkide operaator töötleb reeglina treipingis pöörlevaid detaile paigal olevate lõikeriistadega ja freespingis paigal olevaid detaile pöörlevate lõikeriistadega. Ta tunneb trei- ja freespinkide töö põhimõtteid, kasutamist ning erinevatel pinkidel töötamise eripära. Ta oskab koostada juhtprogramme, seadistada pinke ja valmistada CNC trei- ja freespinkidel detaile.
Õppekeel: eesti keel 60% / vene keel 40%
Õppevorm: statsionaarne koolipõhine (päevane)
Õppekoht: Narva, Jõhvi
Õppeaeg: 3 aastat
Õppetase: 4. tase (kutsekeskharidusõppe esmaõpe)
Õppe alustamiseks tingimused: põhiharidus
Õppekava läbimisel sooritab õppija valitud eriala 4. taseme kutseeksami (kutsestandard: CNC metallilõikepingi operaator, tase 4 või Keevitaja, tase 4 või Koostelukksepp, tase 4).
Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks erialane kooli lõpueksam.
Õpingute lõppemisel omandatakse kutsekeskharidus (keskharidus 12.klassi ja eriala).
Õpingute läbimisel õpilane:
Praktikavõimalused:
Edasi õppe võimalused:
Lisaks kõrgkoolis:
Võimalikud töökohad:
Keevitaja, koostelukksepp või CNC metallilõikepinkide operaator võib leida endale motiveeriva töökoha masinaehituses, tööpinkide ehituses, metallurgias, autotööstuses ja laevaehituses.
Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötuna registreeritud inimestele. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehel SIIN.
Sisseastumisinfo (tööpäevadel kell 09.00-15.00):
Lisainfo: vastuvott [at] ivkhk.ee ()
Õppeliik | Õppevorm | Eeldus alustamiseks | Õppeaeg |
---|---|---|---|