Keevitaja, 1 aasta
SUVINE VASTUVÕTT. Õpe algab 01.09.2022
Täita 02.05. – 05.08.2022 avaldus e-keskkonnas www.sais.ee või tule 06.06. – 05.08.2022 tööpäevadel 9:00-15:00 vastuvõtukomisjoni.
Kuidas SAISis avadlust esitada? VIDEO LINK
Keevitaja on tänapäeval üsna nõudlik elukutse. Keevitamine - toodete ühendamine ilma kinnitusvahenditeta. Keevitustööd viiakse läbi kõikides tööstusharudes: masinaehituses, tööpinkide ehituses, metallurgias, eluaseme- ja kommunaalteenustes, autotööstuses, laevaehituses ja põllumajanduses. Erinevate seadmete tööiga sõltub keevitaja töö kvaliteedist.
Keevitaja valmistab detaile/kooste, kasutades erinevaid keevitusseadmeid, lähtudes tööjoonisest, detaili/koostu töötlemistehnoloogiatest, tööprotsessidest, töövahenditest ja töödeldavatest materjalidest.
Õppekeel: vene keel
Õppevorm: statsionaarne koolipõhine (paindlik graafik: õhtul ja päeval)
Õppekoht: Narva
Õppeaeg: 1 aasta
Õppetase: 4. tase (kutseõppe esmaõpe)
Õppe alustamiseks tingimused: põhiharidus
Õppekava läbimisel sooritab õppija 4. taseme kutseeksami (kutsestandard: Keevitaja (osakutse poolautomaatkeevitaja), tase 4).
Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks erialane kooli lõpueksam.
Õpingute läbimisel õpilane:
Õppeajal õpilased omandavad teoreetilisi teadmisi ja praktilisi vilumusi poolautomaatkeevituse (MIG) ja käsikaarkeevituse (MMA) valdkonnas.
Praktikavõimalused:
-
Välispraktika võimalus Erasmus+ projekti raames ettevõtete partnerkoolides/ettevõtetes
-
Erinevates metallitöötlemis- ja ehitusettevõtetes nii Ida- Virumaal (Fortaco Estonia OÜ, Eesti Energia AS, Hanza Mechanics Narva AS, Norwes Metall AS) kui üle Eesti.
Edasi õppe võimalused:
-
Kaaselukutse (koostelukksepp, mehhatroonik, CNC metallilõikepinkide operaator), kutseõpe
-
Täiendõppeosakonna kursused
Võimalikud töökohad:
Keevitaja võib leida endale motiveeriva töökoha ehituses, masinaehituses, tööpinkide ehituses, metallurgias, autotööstuses ja laevaehituses.
Õppekava koos moodulite rakenduskavadega
Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötuna registreeritud inimestele. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehel SIIN.
Sisseastumisinfo:
-
Sillamäe: telefon +372 5628 1728
-
Jõhvi: telefon +372 5308 8342
-
Narva: telefon +372 5697 1102
Lisainfo: vastuvott@ivkhk.ee
Riho Sügis, erialade juht (metall ja auto)
Viimati muudeti:24.05.2022