Õppetöö

Erialad

Ida-Viru maakonnas tegutseb üks riiklik kutseõppeasutus – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus õppekohtadega Jõhvis, Sillamäel ja Narvas.


Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on 2500 õpilase, 3000 täiendusõppes osaleja ja 270 töötajaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus.

Kool korraldab tasemeõpet teeninduse, tehnika, tootmise ja ehituse, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, ärinduse, halduse ja õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppevaldkondades. Koolil on õpetamise õigus 23-es õppekavarühmas, kõikidel õppekavarühmadel on täisakrediteering.

Õpe toimub eesti ja vene keeles, haridusnõudeta, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on loodud kõik õppimisvõimalused erivajadustega inimestele.

Veel

Multimeedia nooremspetsialist, 3 aastat

Multimeediaspetsialistide töövaldkond on väga lai ja mitmekesine ning sisaldab kõiki sisu loomise või kujundamisega seotud töid. Multimeediumi sisu võib omakorda hõlmata erinevat tüüpi teavet - tekste, pilte, fotosid, videot, animatsiooni, 3D-mudeleid ja heli. Eeltoodust lähtudes võib multimeediaspetsialisti töö tulemuseks olla väga suur loetelu erinevatest toodetest: ettevõtte identiteedi elemendid (logod, visiitkaardid, flaierid, plakatid jne), veebisaitide paigutused, kunstiobjektid, pakendi kujundus, arvutimängude 2d ja 3d graafika, rakenduste kasutajaliideste kujundamine ja palju muud.

Õppekeel: eesti keel 60% / vene keel 40%

Õppevorm: statsionaarne koolipõhine (päevane)

Õppekoht: Narva

Õppeaeg: 3 aastat

Õppetase: 4. tase (kutsekeskhariduseõppe esmaõpe)

Õppe alustamiseks tingimused: põhiharidus

Sisseastumise tingimused: sisseastumiskatse

Õppekava

Õpingute läbimisel õpilane omandab järgmised oskused:

  • Kujundab ühes stiilis mitmesugust teavet - tekste, videot, heli ja pilte.
  • Tunneb IT-alaseid õigusakte ja mõistab tööturu vajadusi.
  • Kasutab graafilisi redaktoreid Adobe Photoshop, Illustrator, CorelDraw, visuaalse multimeediumi toote väljatöötamisel. 
  • Pildistab fotomaterjale erinevates stiilides ja oskab neid töödelda, kasutades professionaalseid tööriistu ja kompositsiooni põhitõdesid. 
  • Filmib, monteerib ja helindab kvaliteetse video.
  • Kujundab kasutajasõbralikke, visuaalselt atraktiivseid veebilehti vastavalt kliendi
  • nõudmistele.

Praktikavõimalused:

Praktikast sobivad järgmised kohad:  fotostuudiod, televisioon, raadiojaamad, trükikojad, veebiarenduse-stuudiod, erinevad multimeediumi sisu loomist vajavad IT-firmad ja ettevõtted.

Edasiõppe võimalused:

Lõpetaja saab jätkata õpinguid meie kutsekeskuses kujundusgraafiku erialal.

Võimalikud töökohad: 

Noorem multimeediaspetsialist võib töötada nii fotograafina, graafilise disainerina, veebidisainerina, video- ja helitehnikuna, videotöötluse ja animatsiooni spetsialistina kui ka SMM-i spetsialistina.

Paljusid köidab selle eriala võimalus töötada vabakutselisena - kaugtöö ja paindlik töögraafik laiendavad oluliselt potentsiaalsete tööandjate nimekirja.

Multimeedia spetsialist on nõutud ja hinnatud igas tugevas IT arendusmeeskonnas, aga ka teistes multimeedia tooteid ja teenuseid pakkuvates ning kasutavates ettevõtetes nii era- kui ka avalikus sektoris.

Lisainfo: 

Kristjan Kaskman, osakonnajuht (majandus ja IT)