PRÕM 8.7 „Kutsehariduse maine tõstmine“
1. Lennumudelism (toimus 2017.a)
- Ekskursioon IVKHK-s õpilastele, õpetajate ja lapsevanematele, mille käigus jagatakse infot võimalustest õppida IVKHK-s metallitöötluse, puidutöötluse, mehhatroonika, autoremondi ja teisi tehnikaerialasid.
- IVKHK Jõhvi õppekohas toimub Narva Laste Loomemaja (NLL) ja IVKHK õpilaste ühine töö (4 tundi) tisleri õppetöökojas. Töö korraldavad üheskoos IVKHK ja NLL õpetajad ja õpilased.
- NLL õpilaste antakse võimalus töötada keevitussimulaatoritel Narva, Sillamäe ja Jõhvi õppekohtades. Tööd korraldavad IVKHK kutseõpetajad ja õpilased.
- IVKHK Sillamäe õppekoha infotehnoloogia õpetajad ja õpilased demonstreerivad NLL lennumudelismi ringi õpilastele 3D printeri tööd.
2. Sekretär (toimus 2017.a)
- Korraldatakse ekskursioon IVKHK-s NLL sekretär-referendi ringi õpilastele ja õpetajatele, mille käigus jagatakse infot võimalustest õppida Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest majanduserialasid.
- Viiakse läbi Infotehnoloogia lühikursused „IKT-lahenduste rakendamine ettevõttes NLL õpilastele ja õpetajatele. Kursuseid viib läbi IVKHK infotehnoloogia kutseõpetaja Sillamäe õppekohas, kus on parim infotehnoloogia õppebaas.
3. Fotostuudio “Positiiv” (toimub 2018/2019 õppeaastal)
- Ekskursioon IVKHK-s õpilastele ja õpetajate, mille käigus jagatakse infot võimalustest õppida Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest multimeedia ja Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialasid.
- IVKHK ja NLL õpetajad korraldavad meistriklassid IVKHK ja NLL õpilastele.
- NLL ja IVKHK õpilased fotografeerivad antud tegevuskava üritustel, teevad fotojäädvustusi IVKHK õpperuumidest ja õpilastest, millest korraldatakse näitus NLL-s ja IVKHK-s. Korraldatakse fotode konkurss. Võitjaid autasustatakse.
- NLL õpilased koos IVKHK ja NLL õpetajatega fotografeerivad IVKHK õpperuume, millest hiljem valmivad reklaammaterjalid.
4. Kinostuudio “Rovesnik” (toimub 2018/2019 õppeaastal)
- Ekskursioon IVKHK-s õpilastele ja õpetajate, mille käigus jagatakse infot võimalustest õppida IVKHK-s multimeedia ja info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialasid.
- NLL ja IVKHK õpilased ja õpetajad teevad koos IVKHK Sillamäe õppekoha multimeedia laboris TV-saate.
- NLL õpilased teevad IVKHK õpetajate juhendamisel videokaamerate ja drooni kasutamisel videosid erinevatest IVKHK erialadest, millest hiljem valmivad reklaammaterjalid.
5. Creative – studio (Noor juuksur) (toimub 2018/2019 õppeaastal)
- Ekskursioon IVKHK-s õpilastele ja õpetajate, mille käigus jagatakse infot võimalustest õppida IVKHK-s juuksuri jm erialasid.
- IVKHK juuksuri õpetaja korraldab Jõhvi õppekohas meistriklassi (4 tundi) NLL juuksuri ringi õpilastele. - Suurel lõpuüritusel Narva Laste Loomemajas korraldatakse juuksurite võistlust „Pidulik soeng“. Toimub soengute demonstratsioon. Valitakse parimad soengud. Võitjaid autasustatakse.
6. Imidži kool (toimub 2018/2019 õppeaastal)
- Ekskursioon IVKHK-s õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele, mille käigus jagatakse infot võimalustest õppida IVKHK-s õmbluse, käsitöö, juuksuri jm erialasid.
- Pärast ekskursiooni loovad NLL Imidži Kooli õpilased erinevate kutsete imidži eskiise. Eskiisidest valitakse parimaid ja NLL ja IVKHK õpetajate juhtimisel teevad IVKHK ja NLL õpilased valitud eskiisid teoks.
- Lõppürituse moesõu, kus mõlema kooli õpilased demonstreerivad valminud kujusid. 7. Kodunduse ring (toimus 2017.a)
- Korraldatakse ekskursioon IVKHK-s Narva Laste Loomemaja kodunduse ringi õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele, mille käigus jagatakse infot võimalustest õppida IVKHK-s koka, pagari, kondiitri jms erialasid.
- Sillamäe õppekoha õpetajad korraldavad NLL õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele „Kulinaariareis Europasse“ mänguvormis nooremale ja vanemale rühmale. NLL õpilased tulevad Sillamäele, kus on parim õppeköök ja IVKHK Sillamäe õppekoha kutseõpetajate juhtimisel valmistavad erinevaid toite. 8. Suur lõpuüritus (toimub 2018/2019 õa-l)
- Fotode näitus
- NLL ja IVKHK õpilastööde näitus - Reklaamvideote demonstratsioon - NLL ja IVKHK teatrite etendused - Kontsert, kus esinevad NLL ja IVKHK õpilased
- Moe- ja soengute šõu
- Autasustamine
- Reklaammaterjalide levitamine
7. Avatud uste kuu (1. osa toimus 2017.a, 2. osa toimus 2018/2019 õa-l)
- IVKHK õppimisvõimalustega tutvumine
- Ringkäigud kooli õppehoonetes, töökodades ja õpilaskodus (igal täistunnil ja kahes keeles).
- Kohtumised õpilastega ja õpetajatega - Rajaleidja: karjäärituba, kus on võimalik sooritada erinevaid teste ning arutada karjäärinõustajaga oma tulevikuplaane ja õppimisvõimalusi.
- Töötoad - praktilistes töötubades saab kutsehariduskeskuse meistrite ja õpilaste käe all õppida mõne uue oskuse ning avardada oma silmaringi. Osalemine on vajalik eelnevalt registreerida. Töötoad on praktilised ja nende kestvus on 45 minutit kuni 1,5 tundi.
- Teenindusõppe töötoad: Kasulikud ja tervislikud maitseveed, toormahlad. Šokolaaditöötuba. Seiklused lõhnade ja maitsete maailmas. Maitsvad suupisted kerge vaevaga. Nipid koristamiseks ja ehete puhastamiseks jne
- IT-õppe töötoad: NAO Robot. Nutiseadmete töötuba. IT vahendid jne
- Tehnoloogiaõppe töötoad: Elektroonika ja elektrotehnika. Keemia meie elus. Pneumaatika. Elektrimontaaž. Mäemasinad jne o Tehnikaõppe töötoad: Keevitaja. Materjaliõpetus. Dekoratiivviimistlus. Tisleri töötuba jne
- Majandusõppe töötoad:Lihtne soeng patsitehnikas, meigituba. Soeng lõpetajale. Nõuanded juuste hoolduseks. Laotöö töötuba jne.
- Õpilasvarjunädal – vajalik eelnevalt registreeruda (varjutaja nimi, millisesse gruppi soovitakse päevaks minna, mis kuupäeval, nimi, keda varjutatakse).
- Ringkäigud IVKHK- s klassidele/gruppidele (aastaringselt).
8. Tuleme külla ( 1. osa toimus 2017.a, 2. osa toimus 2018/2019 õa-l) Traditsiooniliselt toimuvad maikuus Ida-Virumaa lasteaedades IVKHK meistriklassid, mille käigus tutvustatakse mudilastele koolis õpetatavaid erialasid. Projektis osaleb kümmekond lasteaeda ning ligi 500 last vanuses viis kuni seitse aastat. Tutvustatakse näiteks ITspetsialisti, elektriku, ehitaja, autolukksepa, mehhatrooniku, kondiitri ja koka erialasid. Meistriklasside eesmärk on avardada mudilaste silmaringi ning õpetada eluks praktilisi oskusi. Tundide ülesehitus pärineb reaalsetest õppekavadest, mis tähendab, et õpetame mudilastele lihtsustatud kujul kõike seda, mida koolis ka oma õpilastele. Üheskoos voolitakse martsipanikujusid, volditakse saunarätikuid kauniteks loomakujudeks ning õpitakse tundma auto põhiosi. Lastele tutvustatakse koka ja kelneri elukutseid. Lapsed lahendavad mõistatusi, õpivad õpilaste ja õpetajate abil lauda serveerima ja salvrätikuid sättima. Traditsiooniliselt toimub põnev käterätikute disainimise tund, kus lapsed jälgivad, kuidas käterätikutest saab erinevate loomade kujusid teha ning seejärel meisterdab igaüks ise oma lemmiklooma. Kutseõpetajatel on eriline soov viia meistriklasse läbi lasteaedades, kus käivad ka nende enda lapsed. See loob veelgi tihedamad suhted lasteaedadega ja annab meistriklassidele juurde lisakvaliteeti.
Tegevust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.
Lisainfo: https://www.innove.ee/haridusprojektid/prom/
Sergei Jegorovtsev, projektijuht
+372 5626 5707