Uudised

Jätkusuutlik areng Soome moodi 21. november Karen Sukiasyan

Ajavahemikul 14.-18.11 viibisid IT-akadeemia õpilased Nikolai Šuljatijev, Aleksei Poduško ja Artjom Patoka ning majandusvaldkonna õpilased Oleg Sokolov, Dmitri Sokolov ja Jelena Nikiforova koos majanduserialade juhi Natalja Redeani ja arendusjuhi Karen Sukiasyaniga Soome partnerkoolis Riverias.


Õppereis toimus Nordplus projekti "Jätkusuutlik areng ettevõtluses" raames. 

Noored käisid koolis ettevõtlustundides, tegid ettekande Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest ja Eestist ning töötasid koos Riveria õpilastega ühisprojektide kallal. Joensuus partnerkool korraldas meile ka ekskursiooni USA põllumajandusmasinate tootja JOHN DEERE kohalikku esindusse, kus noortele näidati tootmist ning räägiti tehase säästliku ja keskkonnasõbraliku tarbimise ja tootmise meetoditest ning vahenditest. 

Noortel oli ka võimalus külastada BUSINESS JOENSUU ettevõtluskeskust, kus räägiti ettevõtluse alustamise ja arendamise võimalustest piirkonnas, eelkõige noortele ettenähtud võimalustest, koostööst ülikooli ja kutsekoolidega, startup kogukonnast Joensuus ning arutleti BUSINESS JOENSUU poolt välismaalastele pakutavate võimaluste üle. Viimane teema pakkus meie õpilastele erilist huvi.

Viimane sihtkoht õppereisi programmis oli Põhja-Karjala Koli rahvuspargi külastus, kus Riveria kooli õpilased korraldasid meie noortele ekskursiooni, pikniku kaunis looduses ja pakuti traditsioonilist karjala lõunat metsaonnis. See oli imeline kogemus Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse õpilastele ja töötajatele - kõik tunnistasid, et see oli nende esimene kord elus, kui nad said külastada sellist kohta ja näha sellist ilu. Rahvuspargis külastasid noored ka kohalikku muuseumi, mille juht tegi ringkäigu ning rääkis ka kohalikest traditsioonidest, hoolivast suhtumisest loodusesse ning näitas imelist filmi rahvuspargi taimestikust ja loomastikust.

Kokkuvõteks oli õppereisi programm väga rikkalik ja huvitav. Noored said palju huvitavat teada jätkusuutlikust arengust erinevates valdkondades, nii ärisektoris kui ka soomlaste igapäevases elus. Nad jagasid ka oma kogemusi ja teadmisi selles vallas Eesti kontekstis. Loomulikult said meie õpilased mitmeid tutvusi kohalike noortega, sõbrustasid ja veetsid huvitavalt koos aega, mis alati rõõmustab ja inspireerib veelgi rohkem luua võimalusi rahvusvaheliste suhete ja noorte projektide arendamiseks. Järgmine projekti õppereis Norra toimub 2023. aasta märtsis.

Tekst ja pildid: Karen Sukiasyan, Nordplus projektijuht

Õppereis toimus Nordplus projekti "Jätkusuutlik areng ettevõtluses" raames. 

Noored käisid koolis ettevõtlustundides, tegid ettekande Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest ja Eestist ning töötasid koos Riveria õpilastega ühisprojektide kallal. Joensuus partnerkool korraldas meile ka ekskursiooni USA põllumajandusmasinate tootja JOHN DEERE kohalikku esindusse, kus noortele näidati tootmist ning räägiti tehase säästliku ja keskkonnasõbraliku tarbimise ja tootmise meetoditest ning vahenditest. 


Noortel oli ka võimalus külastada BUSINESS JOENSUU ettevõtluskeskust, kus räägiti ettevõtluse alustamise ja arendamise võimalustest piirkonnas, eelkõige noortele ettenähtud võimalustest, koostööst ülikooli ja kutsekoolidega, startup kogukonnast Joensuus ning arutleti BUSINESS JOENSUU poolt välismaalastele pakutavate võimaluste üle. Viimane teema pakkus meie õpilastele erilist huvi.

Viimane sihtkoht õppereisi programmis oli Põhja-Karjala Koli rahvuspargi külastus, kus Riveria kooli õpilased korraldasid meie noortele ekskursiooni, pikniku kaunis looduses ja pakuti traditsioonilist karjala lõunat metsaonnis. See oli imeline kogemus Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse õpilastele ja töötajatele - kõik tunnistasid, et see oli nende esimene kord elus, kui nad said külastada sellist kohta ja näha sellist ilu. Rahvuspargis külastasid noored ka kohalikku muuseumi, mille juht tegi ringkäigu ning rääkis ka kohalikest traditsioonidest, hoolivast suhtumisest loodusesse ning näitas imelist filmi rahvuspargi taimestikust ja loomastikust.

Kokkuvõteks oli õppereisi programm väga rikkalik ja huvitav. Noored said palju huvitavat teada jätkusuutlikust arengust erinevates valdkondades, nii ärisektoris kui ka soomlaste igapäevases elus. Nad jagasid ka oma kogemusi ja teadmisi selles vallas Eesti kontekstis. Loomulikult said meie õpilased mitmeid tutvusi kohalike noortega, sõbrustasid ja veetsid huvitavalt koos aega, mis alati rõõmustab ja inspireerib veelgi rohkem luua võimalusi rahvusvaheliste suhete ja noorte projektide arendamiseks. Järgmine projekti õppereis Norra toimub 2023. aasta märtsis.

Tekst ja pildid: Karen Sukiasyan, Nordplus projektijuht