Uudised

VETWORKING @ NETWORKING, ERASMUS + 26. august ivkhk_admin

10.06.2020 – 12.06.2020 toimus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses II partnerite kohtumine “NetVet” projekti raames (Kauno informacinių technologijų mokykla + PIKC Rīgas Valsts tehnikums + Ida-Virumaa Kutseharidukeskus).


Projekti põhieesmärk on luua koostöös Balti riikidega ühendatud, struktureeritud ja universaalne modulipõhine kutseõppeprogramm IT-süsteemide spetsialist, mida kasutataks Leedus, Lätis, Eestis ja hiljem teistes Euroopa riikides.

Kohtumise käigus oli tehtud kokkuvõtte tehtud tööst ja lisatud vajalikud  parandused. Õppekava moodulite teemad on väljatöötatud koostöös partneritega nii, et edaspidine õppetöö sellel programmil oleks võimalik igas partnerkoolis. Samuti arutasime, kuidas korraldada õpilastele riiklikku ja rahvusvahelist praktikat, millised õpetajad saavad selle programmiga töötada ja millal selle lõpule viia, millised oskused ja pädevused neil peaksid olema, kui sageli õpetajad peaksid neid täiendama.

Partneritele oli tutvustatud meie kooli õppebaas (Jõhvi, Sillamäe), külastatud erinevad Ida-Virumaa vaatamisväärsused (Sillamäe, Toila).  Järgmine VIII kohtumine partneritega toimub 2021 aastal veebruaril (Leedu, Kaunas).

Projekti põhieesmärk on luua koostöös Balti riikidega ühendatud, struktureeritud ja universaalne modulipõhine kutseõppeprogramm IT-süsteemide spetsialist, mida kasutataks Leedus, Lätis, Eestis ja hiljem teistes Euroopa riikides.

Kohtumise käigus oli tehtud kokkuvõtte tehtud tööst ja lisatud vajalikud  parandused. Õppekava moodulite teemad on väljatöötatud koostöös partneritega nii, et edaspidine õppetöö sellel programmil oleks võimalik igas partnerkoolis. Samuti arutasime, kuidas korraldada õpilastele riiklikku ja rahvusvahelist praktikat, millised õpetajad saavad selle programmiga töötada ja millal selle lõpule viia, millised oskused ja pädevused neil peaksid olema, kui sageli õpetajad peaksid neid täiendama.

Partneritele oli tutvustatud meie kooli õppebaas (Jõhvi, Sillamäe), külastatud erinevad Ida-Virumaa vaatamisväärsused (Sillamäe, Toila).  Järgmine VIII kohtumine partneritega toimub 2021 aastal veebruaril (Leedu, Kaunas).